Yukarı Çık

Sanayide Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Pulsar İnşaat'ın Trios 2023 projesi İstanbul İkitelli Organize Sanayi alanında 300 milyon liralık yatırımla yükseliyor. Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, sanayi mekânlarında kentsel dönüşümü başlattıklarını belirtti. 1980'lerin vizyonuyla yapılmış bir organize sanayi bölgesi içinde 2023'ün vizyonuyla yeni bir çalışma kompleksi kurduklarını belirten Bektaş, "Projemiz, Ortadoğu, Balkanlar ve hatta Avrupa'nın en gelişmiş modem tesislerinden biri olacak ilgi beklediğimizin çok üzerinde. İhtiyaç projesini hayata geçiriyoruz. Özellikle Bayrampaşa bölgesinden yoğun taleplerle karşılaşıyoruz" diye konuştu. Bektaş, sanayi sektörüne yönelik yeni büyük projelere de imza atacaklarını belirtti.

Sanayi ve ticaret merkezi olarak İstanbul İkitelli Organize Sanayi alanında 300 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Trios 2023, bugüne kadar hiç yapılmamış bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Konumu, altyapısı, teknoloji ve tasarımıyla sanayi komplekslerinden farklı olan Trios 2023 projesi, 63 bin metrekarelik bir alan üzerine 301 metrekare olarak inşa ediliyor. Toplam 250 atölye, 45 mağaza, 11'er katlı ofis/otel/iş merkezi kullanımına uygun 2 kule binanın yer aldığı projede blokların ilcisinde atölye ve dükkanlar, üçüncüsünde ise çarşılar bulunuyor.

2023 VİZYONUYLA ÖRTÜŞÜYORUZ
Türkiye'nin 2023 yılı ekonomi hedeflerinde 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefi olduğunu bu noktada da herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini söyleyen Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkam Sami Bektaş, Trios 2023 projesini Yeni Şafak'a anlattı. Türkiye ekonomisine üreterek katkı sunan iş adamlarına daha iyi çalışma şartlan sunmak için bu projeyi tasarladıklarını belirten Bektaş, şunları söyledi: "2023 yılında Türkiye'nin hedefleri büyük. Bizde Trios 2023 olarak bu hedefin gerekliliklerini karşılayan modem ve sağlam altyapılı sanayi projelerinin öncüsü olmaktan mutluyuz. Kentsel dönüşüm devam ederken biz de ‘sanayi mekanlarının dönüşümü' başlattığımıza inanıyoruz. Sanayi mekânlarının da dönüşüme ihtiyacı olduğunu gösteren öncü bir proje.

Yayın Adı : Yeni Şafak
Yayın Tarihi : 19.06.2014