Yukarı Çık

SANAYİCİNİN KIZILELMASI

301 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde 3 blok yer alacak Trios 2013 projesinde blokların ikisinde atölye ve dükkânlar, diğerinde çarşı ve kuleler yükselecek. Pulsar inşaat ve Kurumahmutoğlu inşaat'ın projesinde atölye bloklarından biri 128 bin metrekare, diğeri ise 97 bin metrekareden oluşuyor.

Gayrimenkulde dönüşümün konut odaklı gerçekleştiği bir dönemde sanayicilerin daha fazla üretip, depolayacağı satış yapabileceği mekânlara olan ihtiyaç da artıyor. Bu ihtiyacı dikkate alan Pulsar İnşaat ve Kurumahmutoğlu İnşaat, Deri Sanayicileri Kooperatifi Dersankoop'un İstanbul ikitelli Organize Sanayisi Sitesi'nde yer alan 62 bin 500 metrekarelik arsası üzerinde devasa, bir projeye imza atıyor. Nisan ayında tanıtılan TRİOS 2023 projesi; fabrika binası, ofis ve AVM alanlarından oluşuyor. Hafriyat çalışması devam eden projenin detaylarını Pulsar Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş anlattı.


350 MİLYON LİRALIK PROJE
Çarşı ve kule bloğunun 76 bin metrekare olarak inşa edileceğinin altını çizen Bektaş, "Projenin yatırım değeri ise 350 milyon lira. Fabrika alanlarında tavan yükseklikleri 7 metre olacak. Her metrekare alan iki ton, ağırlığı taşıyabilecek şekilde planlandı. TIR’lar için park yeri de olacak. Üretim alanlarının büyüklükleri 500 ile 14.000 metrekareye kadar çıkıyor. Ofis, fabrika, iş merkezi ve otelin aynı yerde buluştuğu başka bir proje yok. Bu nedenle Trios 2023 sanayici için bir kızılelmadır. Temelini ağustos ayında atacağımız projede teslimleri 2016 sonbaharında yapacağız" ifadelerini kullandı.
Yüzde 100 prim vaadi
Yüzde 47 i kooperatifin olan projenin yatırımcılarına 3 yıl içinde yüzde 100 kazandıracağını dile getiren Pulsar Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, satışlarına Nisan ayında başlanan Trios 2023 projesinin büyüme yolunda olan şirketler tarafından tercih edildiğini belirterek, "Emek yoğun, şirketler talepte bulunuyor. Metrekare fiyatları lansman döneminde 2.800 liraydı. Artık artış sürecine girildi. Cazip fırsatlar sunuyoruz" diye konuştu.
Vade farksız taksit imkânı
Lokasyona göre fıyatların makul olduğunu söyleyen Bektaş, sanayicilerin gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirterek, "Her 10 bin m2"de yüzde 4 zam olacak. Bugüne kadar 20 bin metrekarelik alanın satışını gerçekleştirdik. Bu fırsatı sanayiciler iyi değerlendirmeli. Projede peşin alımlarda yüzde 10 indirim uygulanıyor. Vade farksız yüzde 20 peşinata 36, yüzde 30-35 peşinata 48, yüzde 50 peşinata 60 ay taksit imkânı bulunuyor" dedi.
Mağazalar satışa çıkıyor
Yaz sonunda 70 mağazanın satışının gerçekleşeceğini belirten Bektaş, şu ana kadar yüzde 70'lik taleple karşılaştıklarını, mağazaların açık artırma ile satılacağını belirtti. Belirlenen m2 başına belirlenen muhammen bedelin 3 bin lira olduğunu söyledi. Bektaş, "Kat yüksekliği 7 metre olacak Trios, 2023'te TlR'lar rahatça girip çıkabilecek. Yük taşıma ve elektrik kapasitesi yüksek projede otopark sorunu olmayacak" şeklinde konuştu.

Yayın Adı : Yeni Akit
Yayın Tarihi : 27.06.2014