Yukarı Çık

İKİTELLİ'YE 'SANAYİ BLOKU'

TRİOS 2023'ün, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da en modern sanayi ve ticaret komplekslerinden biri olacağını anlatan Bektaş,TRÎOS 2023, bir sanayi vahasının ortasında, sanayinin kalbinde yükselecek. TRİOS 2023 yeni Türkiye vizyonuna uygun modern altyapısı ile sadece bir sanayi sitesi değil aynı zamanda ticaret ve sosyal alanlarıyla komple bir yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor. Projenin 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor" dedi. Projenin 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor" dedi. İstanbul’da şehir içinde yer alan tek organize sanayi bölgesi olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde, Dersankoop arazisi üzerinde yükselecek olan TRİOS 2023'ün (Türkiye İkitelli Organize Sanayi 2023)üç ayrı bloktan oluştuğunu ifade eden Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, "Bu blokların ikisinde atölye ve dükkanlar, üçüncüsünde ise çarşı ve kuleler yer alıyor.

Birinci atölye bloğu 128 bin metrekare, ikinci atölye bloğu 97 bin metrekare, çarşı ve kule bloğu ise 76 bin metrekare olmak üzere projedeki toplam inşaat alanı yaklaşık 301 bin metrekareyi buluyor" dedi. 7 METRELİK TAVAN TRİOS 2023'ün tanıtımına Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, Kurumahmutoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kurumahmut, Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar ve projenin satışından sorumlu olan TSP Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Projede toplam 250 adet atölye, 45 adet mağaza, 11'er katlı ofis/otel/iş merkezi kullanımlarına uygun 2 kule ve binanın yer aldığını belirten Bektaş, "Projede toplam satılabilir/kiralanabilir alan yaklaşık 260 bin metrekare olacak.

Sanayicilerin kullandığı makinelerin birçoğunun yüksek ebatlarda olması; hammadde, ara mamul veya nihai mamullerin hacimli olması, imalatların yapılabilmesi ancak kat yüksekliği fazla olan yapüarda mümkün olabiliyor. Bu nedenle TRİOS 2023'ün kat yükseklikleri tam 7 metre olarak tasarlandı" dedi. Şehrin merkezinde zaman, nakliye gibi giderleri en aza indirebilmek için her katına tırların çıkabileceği projede sanayide kullanılan makinelerin ağırlığı da göz önüne alınarak metrekareye 2 ton ağırlığa dayanıklı malzemelerle çalışmalar gerçekleştirileceğini söyleyen Bektaş, "Hem şehrin hem sanayinin merkezi İkitellide yükselecek olan TRİOS 2023, 3. köprü İkitelli girişine olan yakınlığının yanı sıra, ulaşım kolaylığı ve artan ulaşım yatırımları sayesinde hem çalışanlar hem yatırımcılar için tercih edilecek" diye konuştu.

Yayın Adı : Hürriyet Seri İlanlar
Yayın Tarihi : 24.05.2014